O VELEX

Marka VELEX należy do prywatnej firmy rodzinnej. Pierwsze pojazdy powstawały już w 1975 roku. Była to oferta pojazdów wypełniająca lukę rynkową  i obejmowała ciągniki rolnicze i małe pojazdy rekreacyjne typu gokart. Od 2009 roku ruszyły pierwsze prace związane z pojazdami  elektrycznymi. Pierwszy oficjalny produkt marki VELEX to model VE mini, mały  pojazd czterokołowy o niedużych rozmiarach (2600 x 1260 x 1400 mm)  napędzany silnikiem elektrycznym 6 KW. Ponieważ takie pojazdy nie  zdołały zainteresować rynku na tyle, aby rozpocząć produkcję seryjną,  projekt zatrzymał się na etapie prototypu.
 
W  roku 2013 rozpoczęły się prace nad pojazdem dwukołowym samopoziomującym. Pomysłodawcą tego typu pojazdów jest amerykański wynalazca Dean Kamen, który spopularyzował takie pojazdy pod nazwą SEGWAY.
 
Już w grudniu 2014 roku VELEX OFF-ROAD X1 został uhonorowany statuetką w konkursie „Jurajski Produkt Roku 2014”. Pojazdy dwukołowe samobalansujące VELEX są rozwiązaniami wykorzystującymi najnowsze technologie.
 
Zespół inżynierów VELEX dopracował układ zasilania, komputer sterujący, wykorzystał najnowsze baterie, dzięki  czemu pojazdy marki VELEX należą do czołówki w tej klasie sprzętu.
 
Ciągłe prace powodują, że pojazdy są stale ulepszane. Inżynierowie pracują również nad różnymi wersjami specjalnymi dostosowanymi do ściśle  określonych potrzeb. VELEX oprócz wersji standardowej oferuje wersje do wykorzystywania na polu golfowym, pojazdy dedykowane dla służb  mundurowych (Pojazd elektryczny VELEX X1 zdobył wyróżnienie w konkursie LIDER ZAOPATRZENIA SŁUŻB MUNDUROWYCH w kategorii wdrożony produkt), dla wypożyczalni lub z przedłużonym okresem ciągłej pracy między ładowaniami.
 
Od roku 2016 oferta została rozszerzona o pojazdy typu hulajnoga elektryczna. Rozwiązanie to pozwala w łatwy i szybki sposób poruszać się po mieście i jest mniej wymagające dla użytkownika niż pojazdy samobalansujące.