NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

Kto może jeździć 2-kołowym samopoziomującym pojazdem VELEX’em ?
 
Pojazdy samobalansujące dwukołowe VELEX zostały zaprojektowane tak, aby każdy mógł z nich korzystać. Użytkownik musi być w stanie wejść i zejść z pojazdu (umiejętność ta jest porównywalna z wejściem i zejściem ze schodów bez poręczy). Użytkownik musi ważyć od 20 do 120 kg i może zabrać bagaż ok. 20 kg (występują zmiany w zależności od modelu). Producent pojazdów VELEX zaleca aby kierujący pojazdem bez opieki mieli powyżej 16 lat.
 
Jak się jeździ 2-kołowym samopoziomującym pojazdem VELEX’em ?
 
Poruszanie się pojazdem do przodu i do  tyłu polega na przenoszeniu środka ciężkości odpowiednio do przodu lub do tyłu. Do skręcania na boki mamy kierownicę którą pochylamy odpowiednio w prawo lub w lewo.
 
Gdzie można jeździć pojazdami VELEX ?
Pojazdami tymi można jeździć po ścieżkach rowerowych oraz po drogach publicznych z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. W wypadku gdy brak jest ścieżki rowerowej możemy korzystać z chodnika, ustępując pierwszeństwa pieszym.
 

Z jaką prędkością może jechać VELEX ?

W zależności od modelu maksymalna prędkość pojazdów samopoziomujących to 16 do 20 km/h a motorowerem elektrycznym  45 km/h (z systemem “For KIDS” to ok. 25 km/h). Większość pojazdów VELEX ma dwa lub trzy przełączane zakresy prędkości co ułatwia naukę jeżdżenia.
 

Jaki maksymalny zasięg mają pojazdy VELEX ?

Zasięg jest różny dla poszczególnych modeli i zazwyczaj waha się od 30 do 50 km dla pojazdów samopoziomujących, a dla hulajnogi elektrycznej do 100 lub więcej km (zależnie od modelu, wagi kierowcy, rodzaju drogi itp).
 

Ile trwa ładowanie VELEX’a ?

W zależności od modelu pojazdu ładowanie może trwać od 3 do 10 godzin. Obecnie każdy model ma zastosowane baterie Li-Ion co pozwala doładowywać akumulatory pojazdu w każdej chwili bez konieczności ich rozładowywania do zera i dopiero powtórnego ładowania. Doładowywanie akumulatorów w pojazdach VELEX nie obniża sprawności ani trwałości akumulatorów i jest właściwym sposobem użytkowania pojazdu.
 
Czy można korzystać z VELEX’a podczas deszczu ?
 
Nie należy jeździć pojazdami VELEX’em podczas deszczu. Należy przeczekać opady i kontynuować jazdę jak opady ustaną. Pojazdy Velex na zamówienie  mogą być zabezpieczone przed strumieniem wody podającym z dowolnego  kierunku. Pojazdy takie przeszły testy na wnikanie kurzu jak i zachlapanie osiągając pułap ochrony na poziomie IP54.
 

Jak jest zabezpieczony VELEX przed kradzieżą ?

Standardowy pojazd zawsze posiada co najmniej jedną blokadę zabezpieczającą przed korzystaniem z  pojazdu przez osoby postronne (kluczyk, pilot zdalnego sterowania lub alarm). Na zamówienie w niektórych modelach istnieje możliwość zabezpieczenia pojazdu przez wbudowany system lokalizatora GPS.
 
 
Czy hulajnogą elektryczną firmy Velex można jeździć po drogach publicznych?
 
Hulajnogami małymi o wadze do 30 kg można jeździć po ścieżkach rowerowych oraz po drogach publicznych z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. W wypadku gdy brak jest ścieżki rowerowej możemy korzystać z chodnika, ustępując pierwszeństwa pieszym.